Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega zabieg laminacji rzęs ?

Zabieg liftingu rzęs to ulepszona i bezpieczniejsza wersja zabiegu trwałej ondulacji rzęs.

 

Trwała do rzęs została wprowadzona do branży kosmetycznej na początku 2000 roku.

Podczas zabiegu trwałej ondulacji używa się specjalnych wałków do rzęs. Ich rozmiar dobierany jest na podstawie długości rzęs i pożądanego efektu. Wadą tego zabiegu jest to, że efekt końcowy jest nieuporządkowany i nie ma możliwości uniesienia rzęs od nasady w celu ich wizualnego wydłużenia.

 

Do zabiegu laminacji stosuje się specjalne silikonowe wałki, które są dostępne w różnych rozmiarach i są dobierane w zależności od długości rzęs i pożądanego poziomu podkręcenia.

 

Przy zabiegu laminacji bardzo istotne jest równomiernie przykleić rzęsy na silikonowe wałeczki. Rzęsy mocuje się na wałku za pomocą słabego kleju, co zapewnia piękny i równy efekt. Zabieg unosi rzęsy od nasady, optycznie je wydłuża i utrzymuje podkręcony  kształt przez tygodnie.

 

Do laminowania rzęs stosuje się odżywczą maskę-krem Lash Super Booster. Zawiera olej arganowy i różne witaminy. Stosuje się go po etapie koloryzacji rzęs, aby odżywić, poprawić i pobudzić wzrost rzęs oraz nadać im pełniejszy i ciemniejszy wygląd, podobnie jak w przypadku tuszu do rzęs.

 

Zabieg Lash Lift staje się coraz bardziej popularny i poszukiwany w salonach kosmetycznych na całym świecie.

Na czym polega zabieg laminacji brwi ?

Zabieg polega na zmianie kształtu włosa. To innowacyjny zabieg, który pozwoli na nowe ułożenie i zmianę kierunku niesfornie rosnących włosków. Zalaminowane brwi są podatne na stylizacje i wygładzone. Dodatkowo prawidłowo wykonany zabieg laminowania brwi to intensywna regeneracja i odżywienie. W efekcie brwi są grubsze, gęstsze i bardziej błyszczące.

 

Na czym polega zabieg?

 

Procedura zabiegu polega na trwałej zmianie kształtu oraz kierunku wzrostu włosków na skutek działania kwasu tioglikolowego, który ma wpływ na wiązania dwusiarczkowe. W pierwszym etapie rozrywa je, a następnie tworzy nowe. Wykończeniem zabiegu jest koloryzacja oraz maska laminacyjna Lash Super Booster, która intensywnie zregeneruje strukturę włosów. 

Ile utrzymuje się zabieg laminacji ?

Efekt liftingu rzęs utrzymuje się od 6-8 tygodni. Poszczególne rzęsy na powiece znajdują się na różnych etapach wzrostu i codziennie się wymieniają – średnio tracimy do 4 rzęs dziennie. Z biegiem czasu efekt zabiegu stanie się bardziej nierównomierny, ponieważ nowe, niepodkręcone rzęsy zastąpią podkręcone. Również to samo dzieje się z brwiami, włoski wymieniają się i wracają do swojego naturalnego ułożenia. 

Kiedy powinno się unikać zabiegu laminacji ?

Zabieg laminacji należy unikać w następujących przypadkach, gdyż może to zaostrzyć objawy: choroby oczu, alergie, wysypki i łuszczenie się skóry, nierozpoznane guzy w okolicy oczu.

Czy zabieg może być stosowany przez kobiety w ciąży ?

Obecnie nie ma badań na temat tego, czy i jak zabieg laminowania rzęs i brwi  może wpłynąć na rosnący płód lub dziecko, które nadal jest karmione piersią. Zalecamy, aby matki w ciąży lub karmiące piersią skonsultowały się z lekarzem przed wykonaniem zabiegów kosmetycznych.

Czy mogę użyć tuszu do rzęs bezpośrednio po zabiegu?

Tak, można dzięki użyciu maski laminacyjnej LSB.  Jednak przez pierwsze 24 godziny po zabiegu radzimy unikać tuszu do rzęs, ponieważ włoski były poddane pielęgnacji.

Jak często można powtarzać zabieg laminowania ?

Efekt zabiegu będzie wyglądał ładnie nawet do 6-8 tygodni. Nie zalecamy powtarzania zabiegu częściej niż co 4 tygodnie.

W jaki sposób można przedłużyć efekt laminowania rzęs ?

Efekt laminowania LSB można utrzymać w domu za pomocą odżywki do rzęs Nutrilash. Ten produkt jest bardzo podobny do naszej maski, która służy do laminowania rzęs na koniec zabiegu Lash Lift. Tonizuje i wzmacnia rzęsy oraz wspomaga ich wzrost. Nutrilash jest dostępna w bardzo poręcznym pojemniku przypominającym tusz do rzęs. Aplikacja jest bardzo łatwa, jest na tyle mała, że można ją trzymać w torebce, dzięki czemu można ją nakładać w dowolnym momencie.

Czy produkty Lash Super Booster mogą wywołać alergie ?

 Wrażliwość na niektóre substancje jest wysoce indywidualna. Podobnie jak w przypadku przedłużania rzęs, a nawet farb do włosów, również produkty do laminacji mogą w rzadkich przypadkach wywoływać alergie. W celu uniknięcia reakcji alergicznej zalecamy wykonanie testu alergicznego minimum 24 godziny przed zabiegiem.

 

Test należy przeprowadzić pobierając niewielką ilość produktu i nakładając go na wewnętrzną część ramienia lub za uchem. Nie należy go zmywać w ciągu tych 24 godzin. Wszystkie produkty użyte do zabiegu  powinny zostać objęte badaniem, a obszar, w którym zaaplikowany został każdy produkt, powinien zostać udokumentowany. Jeśli w ciągu tych 24 godzin pojawi się zaczerwienienie, podrażnienie lub swędzenie, jest to oznaka wrażliwości na produkt i zalecamy unikanie zabiegu liftingu. 

Dlaczego powinnam wybrać Lash Super Booster?

Produkty Lash Super Booster są produkowane i dokładnie testowane w Europie. Spełniają wszystkie unijne normy bezpieczeństwa i higieny. Nasze produkty nie są testowane na zwierzętach (są testowane na ludziach) – uważamy to za bardzo ważne.

 

Produkty Lash Super Booster są precyzyjnie odmierzone i pakowane w jednorazowe saszetki. Gwarantuje to maksymalny poziom higieny podczas zabiegu Lash Lift i stabilność chemiczną produktu, nie wspominając o długim okresie przydatności. Nasze produkty są najwyższej jakości, ale sprzedawane za rozsądną cenę.

 

Lash Super Booster był pierwszym produktem do laminowania, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany jako maska-krem. LSB są docenione przez stylistów  rzęs na całym świecie. A teraz także w Polsce. 

v

Poznaj profesjonalne produkty włoskiej marki Lash Super Booster.